Albert Johansson - målning

Albert Johansson - målning
Albert Johansson - målning

Klubbat för:

56 000 SEK

Utropspris

50 000 SEK

ALBERT JOHANSSON (1926-1998): Himlatecken (ur serien Hero och Leander), signerad på baksidan Albert Johansson 1961, blandteknik limfärg/betongspackel på pannå, 151,5 x 121,5 cm
Proveniens: Svea Gallery. Stockholms Auktionsverk
Utställd: Vårsalongen 1961. Prix Europé Peintur, Ostende, Belgium, 1963

292620

2015-03-21