Albert Johansson, målning
Vollendet
2015-03-21
292626
| Höchstes Gebot | 42 000 SEK |
| Schätzwert | 50 000 SEK |
ALBERT JOHANSSON (1926-1998): Aniara - Ängel - Poetissan, signerad och daterad på baksidan Albert Johansson Sweden 1961, blandteknik limfärg/akvariesand/betongspackel på pannå, 150 x 122 cm