Albert Johansson - bemålat assemblage
Klubbat för:
32 000 SEK
Utropspris
40 000 SEK
ALBERT JOHANSSON (1926-1998): Åsyna Vittnen I, signerad och daterad på baksidan 1964, bemålat assemblage på pannå, 100 x 85 cm.
Utställd: Nordiska Konstförbundet, svenska sektionen, Trondheim, Norge, 1965
292631
2015-03-21