Albert Johansson - bemålat assemblage

Klubbat för:

32 000 SEK

Utropspris

40 000 SEK

ALBERT JOHANSSON (1926-1998): Åsyna Vittnen I, signerad och daterad på baksidan 1964, bemålat assemblage på pannå, 100 x 85 cm.
Utställd: Nordiska Konstförbundet, svenska sektionen, Trondheim, Norge, 1965

292631

2015-03-21