Albert Johansson - bemålat assemblage

Klubbat för:

38 000 SEK

35 000 SEK

ALBERT JOHANSSON (1926-1998): Stapelvara Nr15, signerad och daterad på baksidan 1968, bemålat assemblage på pannå, 61,5 x 51 cm.
Proveniens: Galleri AE, Göteborg, 1968. Stockholms Auktionsverk, 2010.

292636

2015-03-21