Albert Johansson, bemålat assemblage
Klubbat för:
22 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
ALBERT JOHANSSON (1926-1998): Fjodors II, signerad och daterad på baksidan Albert Johansson 1965, bemålat assemblage på pannå, 53,5 x 76 cm
Proveniens: Galerie Nordenhake, Malmö
Utställd: Målningar och reliefer av Albert Johansson, Galerie Nordenhake, Malmö september 1975, avbildad på inbjudningskortet
292642
2015-03-21