Namnteckningar av S. Ribbing och J. de la Gardie
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
HANDSKRIFT. SEVED RIBBING OCH JACOB DE LA GARDIE. Egenhändigt signerad (av båda) invigningssedel för löjtnant Jon Persson på låneepenningar vid resa från Åbo till Salis, daterad Stockholm 2 och 27 juli 1612, ca 12,5x20 cm. Samt namnteckning av Johan Ottosson (Klöfversköld).
Ur Gösta Stenmans samlingar.
Några veck, småfläckar
292644
2015-02-14