Armlänstolar rokoko
Klubbat för:
22 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
ARMLÄNSTOLAR, 2 st., snarlika, stockholmsarbeten i rokoko, träskuren dekor av akantus och rocailler, bemålade
Slitage, färgbortfall, en stol med kompletteringar, något omarbetad, smärre lagning samt senare skuren dekor
292654
2015-02-13