Skänkstop tenn
Klubbat för:
2 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SKÄNKSTOP, 2 st, 1800-tal, tenn, trestämplat Gustaf Frederic Wigholm, Eskilstuna 1831 respektive trestämplad Henrik Philip Stickler, Helsingborg, otydligt årtalsindex, höjd 20-26,5 cm
slitage, förstärkningar/lagningar, något anlupna
292767
2015-02-16