Grötskål tenn

Grötskål tenn
Grötskål tenn
Grötskål tenn
Grötskål tenn

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

1 000 SEK

GRÖTSKÅL med LOCK, tenn, 1800-tal, otydliga mästarstämplar, sannolikt Nyköping, diameter 21 cm

slitage, lagningar, något anlupen

292769

2015-02-16