Svensk vitterhet 1700-1900-tal
Klubbat för:
1 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SVENSK VITTERHET. (30). Parti omfatande 30 arbeten från 1700-1900-talet. Varierande skick o. format.
Omfattar bland andra: Johnson: Pan mot Sparta (331/600, Köpenhamn 1946), Brate (= Hjalmar Bergman): Falska papper (Stockholm 1916), August Bondesons visbok. I-II (Stockholm 1903), Vitterhets-nöjen. I-IV (Utg. Sällskapet "Utile Dulci", Stockholm 1769-81), Leopold: Samlade skrifter. I-VI (Stockholm 1814-33).
Säljs som en samling utan returrätt
Varierande skick.
292840
2015-02-22