Teologi - filosofi, 1600-1800-tal.

Klubbat för:

1 700 SEK

1 500 SEK

TEOLOGI-FILOSOFI. Parti om 22 arbeten, 1600-1800-tal, varierande skick, några defekta. 22 vol.

Omfattar bland andra: Muhrbeck: Catechetiska arbeten (Karlskrona 1769), Busser: Moralen eller sedoläran (Linköping 1774), Kyrkio-lag och ordning,... (Stockholm 1697), Vultejus: Post-illa compendiosa... (fuktskador, Stockholm 1686), Arndt: Paradis lust-gård,--- Stockholm 1695), Emporagrius: Catechesens enfaldige förklarning... (Strengnäs 1669, defekter).

Säljs som en samling utan returrätt

Varierande skick, några defekta, några fuktskadade
Säljs som en samling utan returrätt.

292867

2015-02-22