Albert Johansson, målning
Klubbat för:
27 000 SEK
Utropspris
40 000 SEK
ALBERT JOHANSSON (1926-1998): Isagels grav - ur Aniara, signerad och daterad på baksidan Albert Johansson Sweden 1960, limfärg, cementspackel och olja på pannå, 91 x 121,5 cm. Utställd: Konstakademien, Stockholm 1961, katalognr 11
293135
2015-03-21