Halda herrfickur i silver
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
HALDA, fickur, Svängsta, Sverige, vitemaljerad urtavla med arabiska siffror, slät boett av silver, stämplad U6 (1898), HH (Henning Hammarlund, verksam 1888-1914), nr 8298, diameter 50 mm
Urtavla med spricka, boett med skador och slitage
293146
2015-03-17