Kinesisk terrin

Kinesisk terrin
Kinesisk terrin
Kinesisk terrin
Kinesisk terrin
Kinesisk terrin
Kinesisk terrin
Kinesisk terrin
Kinesisk terrin
Kinesisk terrin
Kinesisk terrin

Klubbat för:

800 SEK

Utropspris

1 500 SEK

TERRIN, porslin, Kina, 1800-talets senare del, rik dekor i emaljfärger mot gul botten, bär märkning, höjd ca 14 diamneter 25 cm

Metallhänklar saknas, lockknopp med smärre glasyrrnagg

293192

2015-02-16