Samling äldre handskrifter

Samling äldre handskrifter
Samling äldre handskrifter

Klubbat för:

400 SEK

Utropspris

1 000 SEK

SAMLING HANDSKRIFTER MM. Diverse handskrifter, 1600-1700-tal, svenska, delvis avskrifter, flertalet defekta.

Skador och defekter, bl.a. bortklippta sigill

293205

2015-02-16