Porträttbyster 1 par brons och bleu turquin

Klubbat för:

9 400 SEK

Utropspris

10 000 SEK

PORTRÄTTBYSTER, 1 par, Frankrike 1800-talets första hälft, föreställande François Voltaire (1694-1778) respektive Jean-Jacques Rousseau (1712-1778), brännförgylld och mörkpatinerad brons, postament av bleu turquin, förgyllda mässingskedjor, höjd 19-20 cm, smärre bristningar

293290

2015-02-17