Urnformade dekorelement Louis XVI

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

DEKORELEMENT, Louis XVI, 1700-talets andra hälft, i form av träskurna försilvrade och förgyllda urnformationer, blomstergirlander och musslor, märkta a tergo med 7384, höjd 46 respektive 47 cm

kröndekor saknas, skador, lagningar och retuscher

293491

2015-02-19