Bordspendyl empire
Klubbat för:
9 600 SEK
Utropspris
12 000 SEK
BORDSPENDYL, parisarbete i empire, matterad och polerad brännförgylld brons, urtavlan märkt Blanc Fils Palais Royal, sockeln med Saint Esprit orden samt monogram LL, krönt av Louis XIV klädd i romersk dräkt, höjd 33 cm
Föremålet visas och utlämnas på Nybrogatan 32, Stockholm
Urtavla med lagningar/sprickor, pendel och nyckel saknas, en dekordel lös
293492
2015-02-19