Meissen 1700/1800-tal
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MEISSEN, servisdelar, 7 st., porslin, 1700/1800-tal, Tyskland, rik dekor med motiv av blommor, bestående av: kaffekanna, chokladkanna, tenkanna, tedosa, 2 bonbonjärer, fat, kannornas höjd ca 10-28 cm
Delvis senare utbytta lock, lagningar, nagg
293599
2015-02-18