Max Ernst färglitografi med collage
Klubbat för:
5 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
ERNST, Max (1891-1976): Oiseau en Peril: One plate, färgetsning med collage, 1975, signerad och numrerad Max Ernst 47/100, tryckt på Arches papper. Editerad av Georges Visat, Paris, 30,5x25,5 cm
Något gulnad, något blekta färger
293614
2015-02-19