Max Ernst färglitografi med collage

Klubbat för:

5 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

ERNST, Max (1891-1976): Oiseau en Peril: One plate, färgetsning med collage, 1975, signerad och numrerad Max Ernst 47/100, tryckt på Arches papper. Editerad av Georges Visat, Paris, 30,5x25,5 cm

Något gulnad, något blekta färger

293614

2015-02-19