Ivar Arosenius, akvarell

Ivar Arosenius, akvarell
Ivar Arosenius, akvarell

Klubbat för:

6 000 SEK

Schätzwert

8 000 SEK

Beschreibung

IVAR AROSENIUS (1878-1909): "På älven", signerad och daterad -IA-08-, akvarell på papper, 14x21 cm. Proveniens: Eva Arosenius. Utställd: Minnesutställning, Kungliga Akademien för de fria konsterna, SAK, Stockholm 1926, katalognr 390

Zustandsbeschreibung

293615

2015-02-20