Salongsgrupp nyrokoko

Salongsgrupp nyrokoko
Salongsgrupp nyrokoko
Salongsgrupp nyrokoko
Salongsgrupp nyrokoko
Salongsgrupp nyrokoko
Salongsgrupp nyrokoko
Salongsgrupp nyrokoko
Salongsgrupp nyrokoko
Salongsgrupp nyrokoko
Salongsgrupp nyrokoko
Salongsgrupp nyrokoko
Salongsgrupp nyrokoko
Salongsgrupp nyrokoko
Salongsgrupp nyrokoko
Salongsgrupp nyrokoko
Salongsgrupp nyrokoko
Salongsgrupp nyrokoko
Salongsgrupp nyrokoko
Salongsgrupp nyrokoko
Salongsgrupp nyrokoko

Klubbat för:

12 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

SALONGSGRUPP, 10 dlr, 1800-talets andra hälft, nyrokoko, valnöt, skuren dekor, blommig klädsel, hjultrissor, bestående av 2 karmstolar, soffa, bord, 6 stolar, bordets mått höjd ca 74, 100x72, soffans längd ca 140 cm

Fanérskador, sprickor, stolarna delvis förstärkta, enstaka dekorelement med skador, en stol med skadade o lösa dekorelement (lösa delar medföljer)

293659

2015-02-18