Salongsgrupp nyrokoko
Klubbat för:
12 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
SALONGSGRUPP, 10 dlr, 1800-talets andra hälft, nyrokoko, valnöt, skuren dekor, blommig klädsel, hjultrissor, bestående av 2 karmstolar, soffa, bord, 6 stolar, bordets mått höjd ca 74, 100x72, soffans längd ca 140 cm
Fanérskador, sprickor, stolarna delvis förstärkta, enstaka dekorelement med skador, en stol med skadade o lösa dekorelement (lösa delar medföljer)
293659
2015-02-18