Tysk glasvas Arsal

Tysk glasvas Arsal
Tysk glasvas Arsal
Tysk glasvas Arsal
Tysk glasvas Arsal
Tysk glasvas Arsal
Tysk glasvas Arsal
Tysk glasvas Arsal
Tysk glasvas Arsal

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

3 000 SEK

ARSAL, vas, glas, 1900-talets början, Arsal Vereinigte Lausitzer Glaswerke, Tyskland, grönt och lila överfång med motiv av blommande grenverk, signerad Arsall, höjd ca

Nagg vid fotring, bruksslitage och smärre märken

293683

2015-02-24