Blomsterställ 1800-tal

Blomsterställ 1800-tal
Blomsterställ 1800-tal
Blomsterställ 1800-tal
Blomsterställ 1800-tal
Blomsterställ 1800-tal
Blomsterställ 1800-tal

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

1 500 SEK

BLOMSTERPIEDESTAL, 1800-talets slut, för 9 krukor, svarvad stomme i svartbemålat trä, bronserad dekor, höjd 113 cm

Föremålet visas och utlämnas på Nybrogatan 32, Stockholm

Dekorbortfall, fotkula borta, slitage, sprickor

293684

2015-02-18