Rysk silverskål 1800-tal
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SKÅL med hänkel, silver, Moskva 1842, rik dekor med godronneringar, kant med skulpterade vinrankor, invändigt förgylld, längd ca 18,5 cmtotal vikt ca 270 g
Bristning i kanten, smärre bucklor, slitage
293773
2015-02-24