Einar Forseth Franska bilder
Klubbat för:
800 SEK
2 000 SEK
FORSETH, Einar (1892-1982): (21) Reseminnen - Frankrike, signerade, mestadels 1920-40-tal, akvarell, tusch, krita, varierande mått, motiv från Senlis, Avignon, Cassis, Marseille, Menton, Toulouse, Korsika, Arles, Paris, Van de Provence, oramade skisser
Säljes till förmån för "Irma och Einar Forseths Kulturfond 1972"
Hanteringsveck
293866
2015-02-20