Einar Forseth Franska bilder

Einar Forseth Franska bilder
Einar Forseth Franska bilder
Einar Forseth Franska bilder
Einar Forseth Franska bilder
Einar Forseth Franska bilder
Einar Forseth Franska bilder
Einar Forseth Franska bilder
Einar Forseth Franska bilder

Klubbat för:

800 SEK

2 000 SEK

FORSETH, Einar (1892-1982): (21) Reseminnen - Frankrike, signerade, mestadels 1920-40-tal, akvarell, tusch, krita, varierande mått, motiv från Senlis, Avignon, Cassis, Marseille, Menton, Toulouse, Korsika, Arles, Paris, Van de Provence, oramade skisser
Säljes till förmån för "Irma och Einar Forseths Kulturfond 1972"

Hanteringsveck

293866

2015-02-20