Takkrona empirestil
Klubbat för:
4 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
TAKARMATUR, 1800-talets andra hälft, empirestil, 8 ljusarmar, brons samt mässing, dekor av putto, genombruten dekor i mässing, kottavslut, höjd ca 82 cm
Putto något sned, dekorelement saknas, andra böjda, slitage
293921
2015-02-19