Takkrona empirestil

Takkrona empirestil
Takkrona empirestil
Takkrona empirestil
Takkrona empirestil
Takkrona empirestil
Takkrona empirestil

Klubbat för:

4 600 SEK

Utropspris

4 000 SEK

TAKARMATUR, 1800-talets andra hälft, empirestil, 8 ljusarmar, brons samt mässing, dekor av putto, genombruten dekor i mässing, kottavslut, höjd ca 82 cm

Putto något sned, dekorelement saknas, andra böjda, slitage

293921

2015-02-19