Tom Wesselman TV Still Life

Tom Wesselman TV Still Life
Tom Wesselman TV Still Life

Klubbat för:

11 500 SEK

Utropspris

12 000 SEK

WESSELMANN, Tom (1913-2004): "TV Still Life", färgserigrafi 1965, signerad och numrerad Wesselmann ???/200 (numrering delvis dold av ramen), ur portfölj 11 Pop Artists III / Original Editions, New York.
S. 73,5 x 96,2 cm
Utställd: Riksförbundet för bildande konst, utställning 293 "Op och pop i USA" (1966)

293970

2015-03-01