Kinesisk vas

Kinesisk vas
Kinesisk vas
Kinesisk vas
Kinesisk vas
Kinesisk vas
Kinesisk vas

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 000 SEK

VAS, porslin, Kina, 1900-tal, kalebassformad, oxblodsglasyr, bär Kangxis märke, höjd ca 13,5 cm

Krackelyr i ytterglasyren

294052

2015-02-20