Bordslampa
Klubbat för:
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BORDSLAMPA, porslin, 18/1900-tal, balusterformad kinesisk vas med dekor i polykroma emaljfärger föreställande blommande trädgård, europeiska förgyllda fästen med dekor i form av fleuroner och blommor, höjd ca 45 cm
Senare monterad, fästskruv saknas
294057
2015-02-24