Ljuskrona Louis XV-stil
Klubbat för:
28 000 SEK
Utropspris
35 000 SEK
LJUSKRONA, Louis XV-stil, 18/1900-tal, för 24 ljus, förgylld brons, höjd ca 106, diameter ca 125 cm
sannolikt kortad och omarbetad, smärre kompletteringar, lagningar och bristningar, spår av el
294191
2015-02-23