Fat Flora Danica
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
FAT, "Flora Danica", porslin, Den Kongelige Porcelainsfabrik, Danmark, 1900-tal, modellnummer 3528, "Fagus silvatica L", polykromt målad dekor av växter ur den danska floran, förgylld och genombruten kantbård, märkt ROYAL COPENHAGEN DENMARK, 1:a sortering, diameter ca 33 cm
294260
2015-02-21