Fat Flora Danica

Fat Flora Danica
Fat Flora Danica
Fat Flora Danica
Fat Flora Danica
Fat Flora Danica
Fat Flora Danica

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

FAT, "Flora Danica", porslin, Den Kongelige Porcelainsfabrik, Danmark, 1900-tal, modellnummer 3528, "Fagus silvatica L", polykromt målad dekor av växter ur den danska floran, förgylld och genombruten kantbård, märkt ROYAL COPENHAGEN DENMARK, 1:a sortering, diameter ca 33 cm

294260

2015-02-21