Jenny Nyström, Motiv från Luxembourgträdgården

Klubbat för:

13 000 SEK

Utropspris

6 000 SEK

JENNY NYSTRÖM (1854-1946): Till farbror Sven,
signerad Jenny Nyström, akvarell på papper, 26 x 17,5 cm
Proveniens: Sven Jerring. Kopia av brev från Sven Jerring till Jenny Nyström, daterad 20.9.1943 medföljer

294349

2015-02-25