Jenny Nyström, Motiv från Luxembourgträdgården
Klubbat för:
13 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
JENNY NYSTRÖM (1854-1946): Till farbror Sven,
signerad Jenny Nyström, akvarell på papper, 26 x 17,5 cm
Proveniens: Sven Jerring. Kopia av brev från Sven Jerring till Jenny Nyström, daterad 20.9.1943 medföljer
294349
2015-02-25