Urna med lock Kina

Urna  med lock Kina
Urna  med lock Kina
Urna  med lock Kina
Urna  med lock Kina
Urna  med lock Kina
Urna  med lock Kina
Urna  med lock Kina
Urna  med lock Kina

Klubbat för:

900 SEK

Utropspris

1 500 SEK

URNA, med lock, porslin, Kina, 1800-tal, dekor i famille rosefärger av figurscen och kinesiska tecken, höjd ca 38 cm

Locket med nagg, sprickor, ägargravyr i botten

294436

2015-02-21