Ljusstakar 1 par i pläter

Ljusstakar 1 par i pläter
Ljusstakar 1 par i pläter
Ljusstakar 1 par i pläter
Ljusstakar 1 par i pläter
Ljusstakar 1 par i pläter
Ljusstakar 1 par i pläter
Ljusstakar 1 par i pläter
Ljusstakar 1 par i pläter
Ljusstakar 1 par i pläter
Ljusstakar 1 par i pläter

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

LJUSSTAKAR, 1 par, pläter, 1800-talets första hälft, möjligen England, bär otydliga stämplar på sockel, i form av kolonner med joniska kapitäl, dekor av bl a palmetter, kvadratisk sockel, höjd ca 28,5 cm

Delvis bortputsad pläter

294681

2015-02-24