Ljusstakar 1 par i pläter
Klubbat för:
1 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, pläter, 1800-talets första hälft, möjligen England, bär otydliga stämplar på sockel, i form av kolonner med joniska kapitäl, dekor av bl a palmetter, kvadratisk sockel, höjd ca 28,5 cm
Delvis bortputsad pläter
294681
2015-02-24