Två konstböcker med planscher bl.a. Chagall

Klubbat för:

1 300 SEK

Utropspris

1 500 SEK

KONSTBÖCKER (2). Chagall. 8 st färgplanscher, ca 33x26 cm (helt blad), i passepartout, lösa i originalmapp,
Aragon - Picasso, Shakespeare. Paris (Editions Cercle d´Art) 1965. Folio (48x32,5 cm). 12 planscher efter Picasso.
Rött pappband med titel på pärm, vitt skyddsomslag. Tryckt i 2000 nr. exemplar, detta nr 866.

Chagallmappen något nött och fläckad, Aragon något nött och blekt band, någon fläck, omslag skadat.

294758

2015-02-23