Tallrik Gylleborgs vapen 1700-tal

Klubbat för:

13 500 SEK

Utropspris

5 000 SEK

TALLRIK, porslin, Kina, 1700-tal, Qianlong, familjen Gyllenborgs vapen, troligtvis utförd för greve Fredrik Gyllenborg (1698-1759), diameter 24 cm

sprickor på baksidan, smärre slitage, smärre mindre nagg

294907

2015-02-26