Silverskål 1800-tal

Silverskål 1800-tal
Silverskål 1800-tal
Silverskål 1800-tal
Silverskål 1800-tal
Silverskål 1800-tal
Silverskål 1800-tal

Klubbat för:

4 400 SEK

Utropspris

4 000 SEK

SÅSSKÅL, silver, Johan Petter Grönwall, (1781-1849), Stockholm 1828, invändigt förgylld, med godronnering, höjd 9,5 cm fatets diameter 18 cm, vikt ca 564 g

Mynningskant något skev

294984

2015-02-24