Kåge tobaksburk 1930-tal

Kåge tobaksburk 1930-tal
Kåge tobaksburk 1930-tal
Kåge tobaksburk 1930-tal
Kåge tobaksburk 1930-tal
Kåge tobaksburk 1930-tal
Kåge tobaksburk 1930-tal
Kåge tobaksburk 1930-tal
Kåge tobaksburk 1930-tal
Kåge tobaksburk 1930-tal
Kåge tobaksburk 1930-tal
Kåge tobaksburk 1930-tal
Kåge tobaksburk 1930-tal

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

3 000 SEK

WILHELM KÅGE (1889-1960), tobaksburk, Gustavsberg 1929, flintgods, grönglaserad, förgylld dekor med motiv av blomsterslingor, ytterlock samt innerlock, signerad och daterad Kåge Gustavsberg 1930, höjd 24 cm

Locken med omfattande lagningar, krackelyr

294998

2015-02-24