Jacob Siölin fällbord
2015-02-24
295022
| Klubbat belopp | 3 400 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
JACOB SIÖLIN, (1767-85/88), fällbord, Mälardalen, märkt JAC: SIÖLIN Köping och Kungsör, Nr 1435, ådringsbemålat, tredelat centralfot, höjd 72, 89x89 cm
Skador, skivan lös, bortfall, äldre lagningar