Halmstadgruppen 50 år mapp 5 av 6

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

HALMSTADGRUPPEN, 50 år, svit med fem av ursprungliegen sex färglitografier, samtliga signerade av respektive konstnär och numrerade, omfattar: Sven Jonsson (Skymningen, 1975), Waldemar Lorentzon (Båtar på land, 1975), Stellan Mörner (Flicka i fönstret, 1975), Axel Olson (Öppen dörr, 1976), Esaias Thorén (De tre elementen, 1976), originalportfölj, nr 236/360

295067

2015-03-15