Dali grafiskt blad Stockholm Slott

Klubbat för:

12 500 SEK

Utropspris

12 000 SEK

SALVADOR DALI (1904-1989): Stockholms Slott / The Royal Castle, Stockholm, torrnålsetsning med tryckt kolorering, 1976, signerad och numrerad Dali E.A 9/25. Editerad av Galerie Börjeson, Malmö. I. 39 x 59 cm
Drypoint etching with stencil, 1976, signed and numbered. Apparently in good condition
LITTERATUR: Michler/Löpsinger 833

295068

2015-03-15