Golvur
2015-02-24
295125
| Klubbat belopp | 550 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
GOLVUR, 1700-talets slut, bemålad och daterad 1794, höjd 210 cm
2 lod, pendel finns, nyckel saknas, senare bemålning, ytskador och färgbortfall