Silverstop

Silverstop
Silverstop
Silverstop
Silverstop
Silverstop
Silverstop

Klubbat för:

3 600 SEK

Utropspris

2 500 SEK

STOP, silver, Johan Ludvig Friberg verksam 1872-1898 (söner t.o.m. 1959), Stockholm 1904, cylindrisk form med insvängd midja, handtag i form av bete, invändigt förgyllt, höjd 17 cm, total vikt ca 497 g

Buckla, slitage

295155

2015-02-24