Silverstop
Klubbat för:
3 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
STOP, silver, Johan Ludvig Friberg verksam 1872-1898 (söner t.o.m. 1959), Stockholm 1904, cylindrisk form med insvängd midja, handtag i form av bete, invändigt förgyllt, höjd 17 cm, total vikt ca 497 g
Buckla, slitage
295155
2015-02-24