Bricka fajans Rörstrand

Bricka fajans Rörstrand
Bricka fajans Rörstrand
Bricka fajans Rörstrand
Bricka fajans Rörstrand
Bricka fajans Rörstrand
Bricka fajans Rörstrand
Bricka fajans Rörstrand
Bricka fajans Rörstrand

Klubbat för:

11 000 SEK

Utropspris

6 000 SEK

BRICKA, fajans, Marieberg, 1776, hänklar i form av grenar, polykrom dekor med motiv av strödda blommor, diameter ca 30 cm

Smärra nagg, obetydliga tillverkningsdefekter, lagning vid brättets kant

295162

2015-02-24