Bricka fajans Rörstrand
Klubbat för:
11 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
BRICKA, fajans, Marieberg, 1776, hänklar i form av grenar, polykrom dekor med motiv av strödda blommor, diameter ca 30 cm
Smärra nagg, obetydliga tillverkningsdefekter, lagning vid brättets kant
295162
2015-02-24