Skål Sarpaneva

Skål Sarpaneva
Skål Sarpaneva
Skål Sarpaneva
Skål Sarpaneva
Skål Sarpaneva
Skål Sarpaneva
Skål Sarpaneva
Skål Sarpaneva

Klubbat för:

400 SEK

Utropspris

1 000 SEK

TIMO SARPANEVA (1926-2006), skål, iittala, Finland, gröntonat glas, monogramsignerad TS, diameter ca 25 cm
ÖVRIGT: Inköpt på Ditzinger 1960-tal

Smärre bruksslitage

295174

2015-02-25