Fat Heinrich Gottfried Pschorn Stockholm 1716
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FAT, tenn, stämplat Heinrich Gottfried Pschorn (mästare 1715-1743/52) Stockholm 1718, diameter ca 35,5 cm
Slitage och repor, brättets undersida med Numrering, ärgarmonogram och -bomärke
295251
2015-03-06