Fat Jakob II Sauer 1700-tal

Fat  Jakob II Sauer 1700-tal
Fat  Jakob II Sauer 1700-tal
Fat  Jakob II Sauer 1700-tal
Fat  Jakob II Sauer 1700-tal
Fat  Jakob II Sauer 1700-tal
Fat  Jakob II Sauer 1700-tal

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

1 500 SEK

FAT, tenn, Jakob II Sauer (mästare 1733-65), Stockholm 1738, diameter ca 46,5 cm

Slitage, undertill ristad ägarmonogram

295269

2015-03-06