Spegel Petter Stork Kalmar

Spegel Petter Stork Kalmar
Spegel Petter Stork Kalmar
Spegel Petter Stork Kalmar
Spegel Petter Stork Kalmar
Spegel Petter Stork Kalmar
Spegel Petter Stork Kalmar

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SPEGEL, 1700-tal, sengustaviansk, Petter Stork (mästare Kalmar 1788-1818), lackstämplad med hallrätt 1791 samt brännmärkt I Stork, pastelerad och förgylld dekor bl a. sfinxer, höjd 88 x 47 cm

Ombronserad, renoverad samt senare glas, smärre skador

295285

2015-02-25